Centrum konizace v ambulantním režimu

Více informací na specializovaném webu Konizace Budějovice

cop

Centrum konizace v ambulantním režimu

Tento výkon je prováděn na zákrokovém sále. Cílem zákroku je odstranění části tkáně děložního čípku, která je postižena přednádorovými změnami. Většina zákroků je prováděna v lokální anestezii. Vlastní zákrok obvykle trvá přibližně 2-5 minut. Po dobu 10 minut po zákroku je žena sledována v našem zařízení, je poučena o režimu v pooperačním období a poté odchází domů.

V ojedinělých případech je nutné provedení konizace v celkové anestezii. V tomto případě se výkon provádí nalačno a je potřeba si předem zajistit předoperační vyšetření. Výkon v celkové anestezii se provádí na operačním sále v Nemocnici Český Krumlov a.s., s následnou pooperační monitorací po dobu 4 hodin z důvodu celkové anestezie.

web Centra

Je konizace v lokálním znecitlivění bolestivá?

Zákrok je podobný běžnému gynekologickému vyšetření, pacientky vnímají především tlak rozevřených zrcadel a aplikaci anestetika. Pacientky zákrok obvykle vnímají jako nebolestivý, srovnatelný s jiným ošetřením v lokální anestezii.

Rekonvalescence po konizaci děložního čípku

Po zákroku je nutné dodržet klidový režim přibližně po dobu jednoho týdne (nezvedat těžké věci, vyhnout se sportovním aktivitám). Hojení čípku probíhá cca 4 týdny. Po tuto dobu může být přítomno lehké špinění nebo intenzivnější výtok. Pacientka by neměla mít pohlavní styk, sportovní aktivitu, používat tampóny nebo menstruační kalíšky (riziko krvácení) a nekoupat se ve veřejných bazénech (riziko infekce).

Pro lepší hojení a předcházení infekci, je vhodná některá z forem vaginální dezinfekce, která se zavádí na noc po dobu jednoho týdne. Poté je doporučeno zavádět vaginální čípky s kyselinou hyaluronovou na podporu epitelizace a hojení. Tyto čípky jsou k dostání v lékárně bez předpisu. Zavádí se na noc mělce 1 vaginální tableta.

Kontakt
Konizace

Konizace
Matice školské 1786/17
370 01 České Budějovice 7

Budova EUC kliniky

+420 774 291 536
+420 387 730 209

kolposkopie@gmail.com

774 291 536 387 730 209 kolposkopie@gmail.com

Před návštěvou Centra se prosím objednejte - telefonicky nebo emailem

Ordinační doba
Konizace

Pondělí

8.00 - 11.00

zákrokový sál - konizace v ambulantním režimu

Úterý

8.00 - 11.00

zákrokový sál - konizace v ambulantním režimu

Čtvrtek

8.00 - 10.00

operační sál - konizace v celkové anestezii